A A A

Herb Jagniątkowa

     Miło nam poinformować że powstał herb Jagniątkowa (właściwie logo stylizowane na herb). informacja o tym miała dzisiaj premierę na www.wikipedia.pl Gdzie jak czytamy:
 

Herb Jagniątkowa:


      Jesienią 2012 roku z inicjatywy Fundacji Centrum Kultury i Rozwoju Karkonoszy, zaprojektowany został herb miejscowości Jagniątków. Herb ten nawiązuje zarówno do położenia geograficznego czyli Karkonoszy, czeskich protestanckich drwali faktycznych założycieli tej miejscowości, oraz poprzez charakterystyczne cztery czerwone pasy, podkreśla pochodzenie i historię nazwy Agnieszków. Nazwa ta powstała bowiem na cześć Barbary Agnieszki z rodu Schaffgotschów. Wymieniona powyżej Barbara Agnieszka von Schaffgotsch, była żoną Hansa Ulricha von Schaffgotscha, znanego również z przydomka Semperfrei - czyli "Zawsze wolny". Herb ma znaczenie czysto symboliczne i zasadniczo jest po prostu pewną formą współczesnego logo, twórca nie jest specjalistą od heraldyki więc prezentowany herb należy traktować z pewnym dystansem.

    Herb ten jest sygnowany licencją Creative Commons 3.0 więc każdy może używać go dowolnie i bezpłatnie, również w celach czysto komercyjnych, np. właściciele pensjonatów, restauracji czy sklepów mogą umieścić go na swoich materiałach reklamowych, stronach internetowych, wizytówkach itp.

 

   Link bezpośrednio do strony WIKIMEDIA z której można pobierać herb:
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Herb_jagniatkow_karkonosze_wektor.svg
Format pliku wektorowy pozwala na dowolną obróbkę, również wycinanie ploterem.

 

  Plik z herbem można też pobrać w formacie CorelDraw 9.0 bezpośrednio z naszego serwisu ►►►