A A A

Google StreetView

Google Street View już w Jeleniej Górze!

    Fundacja Centrum Kultury i Rozwoju Karkonoszy otrzymała właśnie informację o tym iż usługa Google Street View ruszyła właśnie również w Jeleniej Górze i całych Karkonoszach. www.streetview.com.pl/jeleniagora/index.html
    Z usługi można korzystać bezpośrednio z wyszukiwarki Google MAPS w serwisie Google. Aby włączyć widok panoramiczny należy na widoku mapy złapać myszką żółtego ludzika, przenieść go i upuścić w dowolnym miejscu mapy np. nad wybranym adresem.
    Widok panoramiczny można osadzić bezpłatnie na własnych stronach internetowych, również komercyjnych. Np. tak jak my to zrobiliśmy w naszym serwisie: www.jagniatkow.net ►►► (kliknij i zobacz naszą siedzibę!) Mimo że usługa budzi zastrzeżenia o naruszenie prywatności to jednak wydaje się że będzie sprzyjać rozwojowi całego naszego regionu. Zdjęcia zostały wykonane latem 2012 roku w okresie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej "EURO 2012". Samochody Google z charakterystycznymi zielonymi piłkami mieszczącymi kamery z wieloma obiektywami przemierzały naszą kotlinę i wykonywały setki tysięcy zdjęć, skan trójwymiarowy terenu itp. Gdyby władze naszego regionu wykazały odrobinę dobrej woli to usługa ta pozwalałaby przemierzać wirtualnie również Karkonosze i cały Karkonoski Park narodowy. Wymaga to zastosowania specjalnych noszonych na plecach kamer. Ale cieszymy się z tego co jest dostępne i w imieniu firmy Google, z którą od lat współpracujemy, zapraszamy wszystkich wirtualną wycieczkę po kotlinie jeleniogórskiej.

 


Wyświetl większą mapę


Zobacz ciekawostkę Google Street View. Zobacz skrzyżowanie w Miłkowie poniżej, a następnie kliknij strzałkę w PRAWO na wyświetlonej poniżej panoramie :)

 


Pokaż Trasy rowerowe w Karkonoszach na większej mapie